ОмскАвтоСклад

Савинська селищна рада Ізюмського району

Інформація до уваги

 

Інформація щодо надання заяви на призначення (перерахунок) пенсії

      Законом України від 05.02.2021 № 1217-ІХ «Про внесення змін до деяких    законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», внесено зміни, зокрема, в Закон України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058-IV).

      Відтак, частини 1 та 2 статті 44 Закону № 1058-IV викладено у такій редакції: призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

   Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

     Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

      Призначення пенсії за віком здійснюється автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, на підставі відомостей, наявних у системі персоніфікованого обліку, якщо до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, особа не повідомила про бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.

      У разі відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у тому числі за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку), територіальний орган Пенсійного фонду інформує застраховану особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, про відсутність таких відомостей та необхідність їх подання (за наявності). Документи про страховий стаж можуть бути подані до територіального органу Пенсійного фонду або через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

 

 

 

Про підвищення такс для обчислення розміру відшкодування шкоди

 

       Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Харківській області (далі - Управління) повідомляє, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.10.2021 № 1039 «Про внесення змін у додатки 1-3 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209» , відповідно якої підвищено розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів.

       Так, постановою збільшено розмір відшкодування за незаконний вилов одного екземпляру водних біоресурсів, а саме:

-                карася сріблястого у 93 рази (з 17 до 1581 грн.);

-                окуня у 186 разів (з 1 7 до З 162 грн);

-                краснопірки у 23 рази (з 68 до 1 564 грн);

-                лина у 13,4 рази (з 1 19 до 1598 грн);

-                ляща у 9,7 разів (з 1 70 до 1649 грн);

-                плоскирки у 46 разів (з 34 до 1564 грн);

-                щуки у (204) 10,2 рази (з 340 до 3468 грн);

-                судака у 7 разів (з 510 до 3587 грн);

-                сома у 12 разів (з 425 до 5 1 17 грн);

-                раків у 130 разів (з 25,5 до 3332 грн) та інші.

        Документ було розроблено на основі наукового та експертного обґрунтування фахівців Інституту рибного господарства та екології моря Держрибагентства, з метою посилення охорони цінних промислових видів риб, основних видів водних безхребетних, водоростей та морських трав, у рибогосподарських водних об’єктах, на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні України.